מהם בתי ההשקעות הטובים ביותר בישראל לפי תשואה?
תובנה מרכזית
אין בית השקעות אחד שהוא הטוב ביותר לפי תשואה; הדירוג משתנה לפי אפיק, מסלול ותקופה. ChatGPT מציין את אינפיניטי, אנליסט ומור בקרנות השתלמות; Perplexity ו-Copilot מציינים את הראל בקופות גמל להשקעה; Copilot גם את מנורה, כלל ואיילון. כל המנועים אומרים שאין מנצח אחד בכל האפיקים, שיש להשוות באותו מסלול ובכמה טווחי זמן, ושתשואות עבר אינן מבטיחות עתיד. רובם מפנים לבדיקת דמי ניהול וסיכון, ו-Gemini ו-Google AI Mode גם לאתרי גמל נט הרשמיים.
הסכמה חלקית
אין בית השקעות אחד שמוביל בכל המוצרים והמסלולים.
אין לבחור לפי תשואה בלבד אלא גם לפי דמי ניהול, סיכון ותקופות ארוכות.
הראל בולטת בקופות גמל להשקעה.
אנליסט נמנית עם המובילות.
איפה הם חלוקים
מי מוביל בקרנות השתלמות ובמסלול הכללי
קופות גמל להשקעה
עד כמה מנועים נותנים דירוג מפורש
שורה תחתונה
אין בית השקעות אחד שהוא הטוב ביותר לפי תשואה; הדירוג משתנה לפי אפיק, מסלול ותקופה. ChatGPT מציין את אינפיניטי, אנליסט ומור בקרנות השתלמות; Perplexity ו-Copilot מציינים את הראל בקופות גמל להשקעה; Copilot גם את מנורה, כלל ואיילון.
המדורגים המובילים
הטבלה מדרגת את בתי ההשקעות לפי מיקום ממוצע בתשובות, כאשר INFINITY מובילה עם מיקום ממוצע של 1.33 והופיעה ב-5 מתוך 10 תשובות.
המיקום בכל מנוע AI
| שם | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Clal | 1 | 5 | 1 | 5 | 2 |
| מור (MORE) | 3 | 1 | 3 | 3 | 7 |
| Meitav | 4 | 2 | 1 | 10 | 4 |
| Harel | 1 | 1 | 5 | 1 | 5 |
| Analyst | 2 | 2 | 4 | 2 | 6 |
| Migdal | 8 | 3 | 2 | 7 | 8 |
| The Phoenix | 3 | 6 | 5 | 8 | 9 |
| INFINITY | 4 | 4 | 6 | 1 | 1 |
| Menora Mivtachim | 7 | - | 7 | 9 | 3 |
| Altshuler Shaham | 6 | - | 6 | 11 | 10 |
שאלות קשורות
מה המנועים חיפשו בפועל
תת-השאילתות שכל מנוע חיפש בפועל לפני שענה.
צוטטו בלי ייחוס
15 אתרים מצטטים את התשובה הזו בלי לציין אף אחד
התשובות המלאות
5 מתוך 5 המנועים שענו. הטקסט המלא כפי שנאסף - שום דבר לא מסוכם.
בתי ההשקעות המובילים בישראל לפי תשואה משתנים בהתאם לסוג ההשקעה, למסלול ולתקופת המדידה.
חשוב להבחין בין תשואה של שנה אחת לבין ביצועים לאורך 3 ו־5 שנים. אם המטרה היא לבחור בית השקעות להשקעה לטווח ארוך, כדאי לתת משקל משמעותי לתשואה המצטברת לאורך זמן, ולא רק למי שהוביל בשנה האחרונה.
דירוג בתי השקעות – קרנות השתלמות במסלול כללי
לפי נתוני ספטמבר 2026, ובהתבסס על תשואה שנתית ממוצעת ב־3 השנים האחרונות:
| דירוג | בית השקעות | תשואה שנתית ממוצעת |
|---|---|---|
| 1 | כלל | 13.58% |
| 2 | אנליסט | 13.13% |
| 3 | הפניקס | 13.13% |
| 4 | מיטב | 13.09% |
| 5 | מור | 12.93% |
| 6 | אלטשולר שחם | 12.88% |
| 7 | מנורה מבטחים | 12.45% |
| 8 | מגדל | 12.25% |
| 9 | ילין לפידות | 11.81% |
מקור: נתוני גמל נט, כפי שמוצגים בהשוואת גמל פלוס. gemelplus.co.il
בתי השקעות שכדאי לבחון
- אנליסט – ביצועים טובים לאורך שלוש שנים.
- כלל – מובילה במסלול הכללי לפי הנתונים שהוצגו.
- מיטב – ביצועים תחרותיים.
- הפניקס – ביצועים טובים לאורך זמן.
- מור – ראויה לבדיקה, במיוחד במסלולים עם חשיפה גבוהה יותר למניות.
כדי שאוכל לתת לך דירוג מדויק יותר:
באיזה סוג השקעה אתה מעוניין?
- קרן השתלמות.
- קופת גמל להשקעה.
- תיק השקעות מנוהל.
- קרן פנסיה.
- השקעה של סכום כסף פנוי בבית השקעות.
ועוד שאלה חשובה: האם אתה מחפש את בית ההשקעות עם התשואה הגבוהה ביותר ב־3 השנים האחרונות או את זה שמציג ביצועים טובים ועקביים לאורך 5 שנים?
כך אוכל להכין לך דירוג ממוקד של בתי ההשקעות המובילים בישראל, כולל תשואות, דמי ניהול ורמת סיכון.
כדי לקבוע מיהם בתי ההשקעות הטובים ביותר לפי תשואה, חשוב להבין שאין בית השקעות אחד שנמצא תמיד במקום הראשון בכל המסלולים ובכל חודש. הביצועים משתנים בהתאם לסוג המסלול (מסלול כללי, מניות, עוקב S&P 500 וכדומה) ולטווח הזמן הנבחר (טווח קצר לעומת טווח ארוך כמו 3 או 5 שנים). דירוג בתי ההשקעות ורשימת החברות - תשואה מול דמי ניהול - גמל.נט
נתוני העדכון ממערכות השוואת הגמל וההשתלמות (כגון גמל.נט ו-ביזפורטל) מצביעים על המגמות הבאות בבתי ההשקעות המובילים במסלולים המרכזיים: תשואות קרנות השתלמות השוואת ביצועים ואיתור קרנות - גמל.נט
1. המסלול הכללי (המסלול הנפוץ ביותר)
במסלול הכללי, המשלב חשיפה למניות, אג"ח ונכסים לא סחירים, בתי ההשקעות הבולטים לטובה בטווח הארוך (כדוגמת 3 שנים) הם:
-
הראל: נוהגת להוביל או להתברג בצמרת בטווחי הזמן הבינוניים והארוכים (למשל, מובילה בטווח של 3 שנים עם תשואות מצטברות גבוהות יחסית לממוצע). השוואת קרנות השתלמות - Supermarkerדירוג קופות הגמל להשקעה - מי הכי טוב מתחילת השנה ובשלוש השנים האחרונות?
-
אנליסט ומגדל: מציגות באופן עקבי תוצאות חזקות ומתברגות בחלק העליון של טבלאות הדירוג בטווח של 3 שנים. דירוג קופות הגמל להשקעה - מי הכי טוב מתחילת השנה ובשלוש השנים האחרונות?דירוג קופות הגמל להשקעה - מי הכי טוב מתחילת השנה ובשלוש השנים האחרונות?
-
מיטב וכלל: שומרות על יציבות וממוקמות לרוב בחלקו העליון-אמצעי של הדירוג עם תוצאות טובות לאורך זמן. דירוג קופות הגמל להשקעה - מי הכי טוב מתחילת השנה ובשלוש השנים האחרונות?
-
מור: בולטת לעיתים קרובות בתשואות חודשיות או שנתיות חזקות בזכות אסטרטגיית השקעות אגרסיבית יותר, אם כי היא יכולה להיות תנודתית יותר.
2. המסלול המנייתי
במסלול זה, שבו רוב התיק מורכב ממניות (בישראל ובעולם), התשואות מושבעות בעיקר ממגמות שוק Aktien:
-
הראל, מור ומיטב: נוטות להציג ביצועים חזקים ובולטות לטובה בטווחים הארוכים (כגון 3 שנים). דירוג קופות הגמל להשקעה - מי הכי טוב מתחילת השנה ובשלוש השנים האחרונות?דירוג קופות הגמל להשקעה - מי הכי טוב מתחילת השנה ובשלוש השנים האחרונות?
-
כלל ומנורה מבטחים: מציגות גם הן לעיתים קרובות תוצאות מרשימות מאוד הן בטווח השנתי והן בטווח הארוך. השוואת קרנות השתלמות - גמל נט - IGEMEL
3. מסלולים פאסיביים (עוקבי מדדים / S&P 500)
במסלולים אלו (כמו מעקב אחר מדד S&P 500 או מדדי מניות אחרים), הרעיון המרכזי הוא חיקוי מדד ולא בחירת מניות אקטיבית של מנהל ההשקעות. לכן, ההבדלים בתשואות בין בתי ההשקעות השונים נובעים בעיקר מעמלות (דמי ניהול) ומעט שונות בטיית המעקב: השוואת קופות גמל - Supermarker
- בתי השקעות כמו מיטב, מור, מנורה והראל מציגים תוצאות דומות מאוד ותחרותיות במסלולים אלו, כאשר מה שקובע לרוב את כדאיות הבחירה הוא גובה דמי הניהול שהצלחתם המקצועית מולם תסגרו. דירוג קופות הגמל להשקעה - מי הכי טוב מתחילת השנה ובשלוש השנים האחרונות?
נקודות חשובות שכדאי לקחת בחשבון לפני שמחליטים:
-
עקביות מול תנודתתיות: בית השקעות שמככב במקום הראשון השנה עשוי לרדת בשנה הבאה. לכן מומלץ להסתכל על טווחי זמן של 3 ו-5 שנים לפחות, ולא להסתמך רק על חודשים ספורים.
-
דמי ניהול: תשואה גבוהה ברוטו עלולה להימחק אם דמי הניהול שתשלמו גבוהים מדי. תמיד מומלץ להתמקח ולבדוק את התשואה נטו (לאחר דמי ניהול).
-
התאמה אישית: אם אתם מעדיפים ראש שקט וחשיפה רחבה, מסלולים פאסיביים (כמו S&P 500) עשויים להתאים לכם יותר מאשר ניהול אקטיבי במסלול כללי, بغض النظر عن בית ההשקעות הספציפי.
הערה: מידע זה אינו מהווה ייעוץ השקעות או ייעוץ פנסיוני מותאם אישית, ומומלץ לבדוק את הנתונים העדכניים ביותר באתרים הממשלתיים כמו "גמל-נט" טרם קבלת החלטה.
השאלה איזה בית השקעות הוא ה"טוב ביותר" מבחינת תשואה משתנה מאוד כתלות במסלול ההשקעה (כללי, מניות, S&P 500 וכτ׳) ובתקופת הבדיקה (טווח קצר של שנה לעומת טווח ארוך של 3 או 5 שנים).
נתוני האמת המעודכנים מתוך מערכות ההשוואה הרשמיות של רשות שוק ההון ומאתרי מעקב כמו מיי גמל נט ו-לירות מראים תמונת מצב דינמית:
1. במסלול הכללי (המסלול המרכזי של רוב החוסכים)
-
מגמה: התשואות בטווח של 12 החודשים האחרונים נעות סביב ממוצע של כ-11%–13% בקרנות ההשתלמות וקופות הגמל.
-
מובילים בולטים: גופים כמו כלל ו-מגדל רשמו בחלק מהתקופות האחרונות הובלה בתשואות (למשל, כלל מובילה בחלק ממדדי ה-12 חודשים האחרונים במסלולים הכלליים והמנייתיים עם תשואות קרובות ל-13.1% במסלול הכללי), כאשר גם גופים כמו מור ו-מיטב מתחלפים לעיתים קרובות בצמרת בהתאם לחשיפה שלהם לאשראי ולנכסים לא-סחירים. תשואות קרנות השתלמות: דירוג לפי מסלולי השקעה | לירותפנסיה נט
2. במסלול מניות
-
מגמה: זהו מסלול תנודתי יותר שמושפע ישירות מביצועי הבורסות בארץ ובעולם, עם ממוצע שנתי של כ-18%.
-
מובילים בולטים: בטווח של 12 החודשים האחרונים, כלל (תמר מניות) ו-הראל בלטו בצמרת עם תשואות של מעל 20%–21%, בעוד שבטווחים הארוכים יותר (כמו 3 שנים אחורה) בתי השקעות בוטיק או גופים כמו אינפיניטי הציגו תוצאות חזקות מאוד במסלולים המנייתיים הייעודיים שלהם. מיי גמל נט: השוואת קופות גמל, קרנות השתלמות, פוליסות חיסכון וקרנות פנסיהתשואות קרנות השתלמות: דירוג לפי מסלולי השקעה | לירותצפי תשואות קרנות השתלמות ספטמבר 2026
3. במסלול עוקב מדד S&P 500
-
מגמה: מכיוון שמדובר במסלול פסיבי שעוקב אחרי אותו מדד בדיוק, ההבדלים בין בתי ההשקעות נובעים בעיקר מעלויות דמי הניהול, עיתוי ההמרה למט"ח ורמת מעקב מדויקת (Tracking Error).
-
מובילים בולטים: גופים כמו מיטב, הראל, מנורה מבטחים ו-מור נמצאים לרוב צמודים מאוד זה לזה בראש הטבלה, עם הבדלים זניחים של עשיריות האחוז בלבד לאורך זמן. תשואות והשוואת קרנות השתלמות 2026 - RightPlan
נקודות חשובות לפני שמחליטים:
- תשואות עבר אינן מעידות על העתיד: בית השקעות שהוביל את טבלת התשואות השנה יכול למצוא את עצמו במרכז הטבלה בשנה הבאה, שכן מדיניות ההשקעה משתנה והשווקים דינמיים. מחשבון תשואות - קרנות השתלמות וקופות גמל נבחרות
- דמי ניהול: לעיתים קרובות, הפער בדמי הניהול שתצליחו להשיג מול בית ההשקעות משמעותי לא פחות ואף יותר מההבדל בתשואה ברוטו בין מקום אחד למשנהו.
- בדיקה עצמאית אישית: מומלץ תמיד להיכנס למערכות השוואת הנתונים הרשמיות של משרד האוצר – גמל נט או פנסיה נט – להזין את המסלול הספציפי שמעניין אתכם (גמל, השתלמות או פנסיה), ולבחון את הביצועים של כל גוף בטווחי הזמן של 1, 3 ו-5 שנים אחורה. גמל נט - מערכת להשוואת קופות גמלפנסיה נט
לפי תשואות ממוצעות ל־3 שנים בקרנות ההשתלמות, המובילים הם אינפיניטי, אנליסט ומור; לטווח של 5 שנים, הראל, מור ואינפיניטי מובילים. אין “בית השקעות הטוב ביותר” אחד - התשואה משתנה מאוד לפי מסלול, תקופה ודמי ניהול.(msl.org.il)(finansiko.com)
דירוג לפי תשואה
| בית השקעות | תשואה ממוצעת 3 שנים (השתלמות) | תשואה שנתית ממוצעת 5 שנים (מסלול כללי) | דמי ניהול ממוצעים |
|---|---|---|---|
| אינפיניטי | 19.34% | 7.98% | 0.58% |
| אנליסט | 16.22% | 7.90% | 0.62% |
| מור | 15.31% | 8.02% | 0.70% |
| כלל | 14.21% | 7.79% | 0.53% |
| ילין לפידות | 13.69% | 7.38% | 0.68% |
| מגדל | 13.43% | 7.73% | 0.62% |
| הפניקס | 13.22% | 7.58% | 0.62% |
| מנורה מבטחים | 13.09% | 7.61% | 0.59% |
| הראל | 13.01% | 8.33% | 0.49% |
| מיטב | 12.55% | 7.86% | 0.56% |
| אלטשולר שחם | 11.89% | 6.13% | 0.63% |
נתוני 3 השנים מבוססים על קרנות השתלמות, ונתוני 5 השנים על מסלולים כלליים; לכן הם אינם זהים בהכרח.(msl.org.il)(finansiko.com)
מה כדאי לשים לב
- תשואה עבר אינה ערובה לעתיד: בתי השקעות שהובילו בתקופה מסוימת עשויים להתקדם פחות בתקופה הבאה. למשל, דירוג פורבס לשנת 2025 העניק את הציון המשוקלל הגבוה למיטב, על אף שתשואתו ל־3 שנים אינה בראש הטבלה.(forbes.co.il)
- דמי ניהול משפיעים ישירות על התשואה נטו: הראל מציגה דמי ניהול ממוצעים נמוכים יחסית (0.49%), בעוד מור וילין לפידות גבוהים יותר (0.70% ו־0.68%).(msl.org.il)
- השוו את אותו מסלול בלבד: לא נכון להשוות קרן כללית לקרן מנייתית או לקרן כספית. במסלולי המניות, הראל, אינפיניטי ומיטב מובילים לפי תשואה שנתית ממוצעת ל־5 שנים.(finansiko.com)
- בדקו גם סיכון וגודל: תשואה גבוהה יכולה לנבוע מחשיפה גדולה יותר למניות או סיכון מסוים; גודל הנכסים ויציבות הניהול חשובים גם הם.(msl.org.il)
שורה תחתונה
אם מסתכלים על תשואה בלבד בטווח הקצר־בינוני, אינפיניטי, אנליסט ומור בולטים בקרנות ההשתלמות. אם מעדיפים תשואה מתוך שיקול של עלות, הראל וכלל נראים חזקים במיוחד בשל דמי ניהול נמוכים יחסית.(msl.org.il)(finansiko.com)
נכון ל־2026, בתי ההשקעות המובילים בישראל לפי תשואה ממוצעת הם אינפיניטי, כלל ומנורה. אינפיניטי בולטת במיוחד עם תשואה שנתית ממוצעת של מעל 13% ודמי ניהול נמוכים יחסית. כלל ומנורה מציגים תשואות סביב 11%–12%, עם דמי ניהול מתונים.
דירוג בתי השקעות לפי תשואה ממוצעת (12 חודשים אחרונים)
| מקום | בית השקעות | תשואה ממוצעת | דמי ניהול ממוצעים | נקודות בולטות |
|---|---|---|---|---|
| 🥇 1 | אינפיניטי | 13.21% | 0.41% | תשואה הגבוהה ביותר ודמי ניהול הנמוכים ביותר |
| 🥈 2 | כלל | 11.59% | 0.54% | גוף גדול עם מגוון מסלולים |
| 🥉 3 | מנורה | 11.37% | 0.47% | יציבות לאורך זמן |
| 4 | מיטב | 10.73% | 0.42% | דמי ניהול נמוכים יחסית |
| 5 | הראל | 10.45% | 0.53% | גוף מוסדי גדול |
| 6 | אנליסט | 10.31% | 0.54% | התמחות במסלולים אקטיביים |
| 7 | הכשרה | 10.26% | 0.85% | תשואה טובה אך דמי ניהול גבוהים |
| 8 | מור | 10.00% | 0.45% | צמיחה מהירה בשנים האחרונות |
| 9 | מגדל | 9.97% | 0.51% | גוף ותיק עם מגוון מוצרים |
| 10 | הפניקס | 9.45% | 0.55% | גוף גדול עם ניהול השקעות רחב |
| 11 | אלטשולר שחם | 9.20% | 0.41% | דמי ניהול נמוכים, תשואה מתונה |
| 12 | ילין לפידות | 8.49% | 0.64% | ידוע בגישה שמרנית יותר דירוג בתי ההשקעות ורשימת החברות - תשואה מול דמי ניהול - גמל.נט |
נקודות חשובות לשים לב אליהן
-
תשואות העבר אינן מבטיחות תשואות עתידיות. דירוגים מתעדכנים מדי חודש בהתאם לנתוני גמל־נט.
-
דמי ניהול משפיעים משמעותית על הרווח נטו לאורך זמן. אינפיניטי מצטיינת גם בתשואה וגם בדמי ניהול נמוכים.
-
גודל הגוף: בתי השקעות גדולים כמו כלל, מנורה, הראל ומגדל מנהלים מאות קופות, מה שמעניק יציבות אך לעיתים פחות גמישות.
-
התמחות במסלולים: חלק מהגופים מתמקדים במסלולים מנייתיים או סולידיים יותר, ולכן חשוב לבדוק התאמה אישית.
🔎 אם תרצה, אוכל להראות לך גם את הקופות המובילות בגמל להשקעה או בקרנות השתלמות, כדי להבין איזה גוף מצטיין בכל מוצר. רוצה שאשווה גם את זה?
Your question will include this prompt's context: מהם בתי ההשקעות הטובים ביותר בישראל לפי תשואה?
